close banner

Twój system do cyfrowego podpisywania dokumentów

USPRAWNIJ PODPISYWANIE DOKUMENTÓW W TWOJEJ FIRMIE

prosty, naturalny proces składania podpisu

bezpieczny
podpis kwalifikowany

szybkie wdrożenie,
możliwe zdalnie

atrakcyjny model licencjonowania

Wyzwania i problemy

W codziennej pracy z dokumentami wymagającymi podpisania brak kontroli nad procesem zbierania podpisów może być źródłem błędów i opóźnień. Dokumenty krążą w organizacji wieloma kanałami – papierowo, mailowo czy na wspólnych dyskach. Konieczność wykonywania pracy zdalnie w dzisiejszych czasach nie ułatwia sprawy – by podpisać dokumenty nadal musisz pojawić się biurze lub trzeba je przesłać kurierem. W efekcie proces podpisywania dokumentów trwa coraz dłużej i coraz trudniej jest zachować nad nim kontrolę.

Możesz odzyskać kontrolę nad podpisywaniem dokumentów dzięki narzędziu, które pozwoli Ci przekazywać dokumenty do podpisu, podpisywać je, monitorować ich statusy oraz da pewność, iż składane podpisy są autentyczne i bezpieczne. Do składania podpisu możesz wykorzystać posiadany dzisiaj podpis kwalifikowany.

  • masz coraz więcej dokumentów wymagających podpisania i tracisz nad nimi kontrolę
  • zbieranie podpisów trwa bardzo długo, ponieważ podpisujący rzadko są dostępni w biurze
  • podpisujący nie mają wystarczających informacji na temat dokumentów, które mają podpisać, zadają wiele pytań, frustrują się i proces trwa w nieskończoność
  • podpisane dokumenty są „składowane” przez podpisujących na ich biurkach co powoduje opóźnienia w ważnych procesach biznesowych
  • brakuje Ci narzędzia do kontrolowania procesu podpisywania dokumentów w organizacji
  • nie masz możliwości sprawdzenia, kto jeszcze nie złożył podpisu, gdy termin złożenia podpisów się zbliża
  • podpisane dokumenty wewnątrz organizacji trafiają do Ciebie na różne sposoby, poprzez e-mail, wiadomość na komunikatorze, są dołączane na wspólnych dyskach, itp.
  • masz wątpliwości co do bezpieczeństwa składanych podpisów, za ich autentycznością nie stoją żadne normy prawne, a jedynie zapewnienia producenta oprogramowania

JAK USPRAWNIMY TWÓJ PROCES PODPISYWANIA DOKUMENTÓW

Zminimalizujemy ilość czynności związanych z papierowym obiegiem dokumentów do podpisu

Umożliwimy bezpieczne podpisanie dokumentów w sposób całkowicie zdalny

Skrócimy proces podpisania dokumentów nawet do kilkunastu minut

Ułatwimy odnalezienie dokumentów w organizacji

Dzięki Temu:

Łatwo i szybko przekażesz dokument do właściwego podpisującego

Podpisujący otrzyma powiadomienie o konieczności złożenia podpisu

Podpisane dokumenty wrócą do nadawcy zaraz po podpisaniu

Bez problemu odnajdziesz każdy podpisany dokument

PODPIS ELEKTRONICZNY KROK PO KROKU

1

Dodaj i opisz dokumenty wymagające podpisania.

2

Wskaż odbiorców, którzy mają podpisać dokument w określonym terminie.

3

Zapoznaj się z dokumentem i jego opisem.

4

Podpisz dokumenty bezpiecznym podpisem kwalifikowanym – podpisane dokumenty wrócą do nadawcy.

5

Przekaż podpisane dokumenty dalej – do innych działów, klientów, kontrahentów…

Korzyści

Oszczędność czasu

potrzebnego do obsługi dokumentów do podpisania

Optymalizacja kosztów

obsługi dokumentów papierowych

Bezpieczeństwo

złożonego podpisu kwalifikowanego

Szybki dostęp

do dokumentów z dowolnego miejsca

Cały proces

w jednym narzędziu

Elastyczność

możliwość złożenia podpisu gdziekolwiek jesteś

Łatwe

wyszukiwanie dokumentów

Kontrola

nad całym procesem podpisywania

FAQ

Ile czasu trwa wdrożenie systemu w organizacji?

W ramach wdrożenia zakładamy wykonanie czynności, które muszą być zrealizowane w celu rozpoczęcia pracy z systemem. Czas realizacji poszczególnych zadań wpływa na finalny czas wdrożenia systemu w organizacji. Czas typowego wdrożenia to ok 5 dni. Przykładowy harmonogram wdrożenia jest dostępny na życzenie, prosimy o kontakt.

 

Czy jest możliwość zdalnego wdrożenia?

Tak, wdrożenie systemu może zostać przeprowadzone zdalnie przy wykorzystaniu narzędzia zdalnego dostępu udostępnionego przez BMS.

 

Czy system posiada możliwość pracy zdalnej?

Tak, Symesto posiada możliwość pracy zdalnej. Dostęp do systemu jest możliwy z różnych lokalizacji – wymagana jest autoryzacja zgodnie z polityką klienta. Dostęp do faktur w wersji elektronicznej umożliwia ich merytoryczne opisanie, akceptację i weryfikację formalno-rachunkową bez potrzeby fizycznej obecności w biurze.

Czy mogę podpisać kilka dokumentów jednocześnie?

Tak, system umożliwia łatwe zapoznanie się z treścią dokumentów oczekujących na podpis i ich podpisanie. Podpisujący może wybrać wiele dokumentów, które zostaną jednocześnie przez niego podpisane.

 

Czy mogę podpisać dokumenty podpisem kwalifikowanym, który już posiadam do komunikacji z ZUS i US?

Tak, system umożliwia podpisywanie dokumentów bezpiecznym podpisem kwalifikowanym następujących dostawców (KIR, Certum, Sigillum).

 

Czy dokument może być podpisany przez kilku podpisujących?

Tak, dokument może zostać podpisany przez kilku podpisujących wskazanych przez koordynatora procesu.

W jaki sposób system zarządza użytkownikami?

System Symesto posiada wbudowany moduł odpowiedzialny za zarządzanie użytkownikami, grupami i rolami. Użytkownicy mogą być dodawani z poziomu tego modułu lub poprzez Active Directory (AD) klienta.

 

Gdzie system przechowuje wersję elektroniczną dokumentów?

Dokumenty w wersji elektronicznej przechowywane są na podmontowanym zasobie dyskowym, natomiast metadane opisujące dokument przechowywane są w bazie danych Symesto. Możliwa jest integracja z repozytorium dokumentów posiadanym przez klienta.

ZOBACZ, JAK JESZCZE POMOŻEMY TWOJEJ ORGANIZACJI

O BMS

Od ponad 20 lat tworzymy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. Specjalizujemy się w sektorze finansowym, z sukcesem prowadzimy projekty dla instytucji z innych branż z zakresu zarządzania dokumentami, automatyzacji procesów biznesowych oraz tworzymy systemy od podstaw w odpowiedzi na specyficzne wymagania klientów.

Jesteśmy liderami w projektowaniu rozwiązań dedykowanych dla sektora finansowego. Rozumiemy specyfikę działalności banków, instytucji finansowych, znamy problemy, z którymi się borykają oraz potrafimy szybko i sprawnie rozwiązywać za pomocą zaawansowanych aplikacji informatycznych. Bankom i instytucjom finansowym oferujemy gotowe rozwiązania, które dopasowujemy do specyficznych ich wymagań i potrzeb.

Jesteśmy także oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem subskrypcji Alfresco w Polsce. Oferujemy produkty Alfresco oraz rozwiązania oparte na tej technologii, a także doradztwo i wsparcie wdrożeniowe. Od początku działalności bardzo istotnym elementem oferty BMS jest tworzenie oprogramowania „od zera” w odpowiedzi na indywidualne, specyficzne wymagania naszych Klientów. Posiadamy w portfolio wiele wdrożeń takich systemów, chrakteryzujących się wysoką jakością wykonania, oraz szybkością i punktualnością dostaw.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu

Paweł Wróbel
Account Manager

+48 788 263 884
symesto@bms.com.pl